HITSAt külastanud Microsofti delegatsioon uuris koostöövõimalusi

12. detsember 2019

HITSAt külastasid sel nädalal Microsofti esindajad eesotsas Microsofti haridusvaldkonna asepresidendi Anthony Salcitoga, et arutada võimalikke koostöövõimalusi.

Microsofti esindajate sõnul on nad huvitatud Eestiga senisest rohkem koostööd tegema, põhjuseks head haridusnäitajad ning siinne huvi digipöördega seotud projekte ellu viia. 

HITSA tutvustas külalistele tehisintellektil põhinevat personaliseeritud õpiraja taristu pilootprojekti ning algatust õppematerjalide masinloetavate kirjelduste standardiseerimiseks. Microsofti huvi nii tehisintellektil töötava taristu kui ka standardiseerimise vastu oli suur, HITSAle pakkus samas huvi, millised on olnud Microsofti kogemused andmeanalüütika kasutamisel õppeprotsessi parandamisel. Kohtumisel olidki jutuks, milliseid koostöövõimalused nende algatuste raames võiks leida.

Lisaks haridusvaldkonna juhi Anthony Salcitole osalesid HITSA nutiklassis toimunud kohtumisel Microsofti poolt veel globaalse digistrateegia juht Kati Tiainen, Kesk- ja Ida-Euroopa haridusvaldkonna juht Petronela Goel, Kesk- ja Ida-Euroopa riikidevahelise hariduskoostöö juht Albena Spasova ja Baltimaade hariduslahenduste juht Evaldas Stalioraitis

HITSA poolt osalesid kohtumisel juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan, juhatuse liige Margus Püüa, andmearhitekt Peep Küngas. Veebi kaudu võttis nõupidamisest osa ka haridus- ja teadusministeeriumi infotehnoloogia nõunik Jaak Anton

Microsofti ja HITSA kohtumine 11. detsembril 2019.

Lisa kommentaar

Email again: