HITSA kutsub tehnoloogianädalale "Estonian ICT Week!"

29. aprill 2015

8.-15. maini toimub Tallinnas rahvusvaheline tehnoloogianädal "Estonian ICT Week", kus kohtuvad IKT valdkonna eksperdid ja huvilised. Teemanädala raames aitab HITSA korraldada kahte üritust – "Eesti Interneti Päeva" ja küberkaitse teemalist seminari.

"Eesti Interneti Päev 2015" toob 11. mail kokku interneti entusiastid, et arutada ja anda oma panus Eesti interneti arengule. Eesti Interneti Sihtasutuse korraldatud ürituse avaettekandes räägib Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud Linnar Viik sellest, kuidas on Eesti internet jõudnud tänapäeva ning milline on hetkeseis. Üritus on eesti keeles ning toimub ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses Mektory. "Eesti Interneti Päevast" tehakse ka otseülekanne, mille läbiviimist korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ja Eesti Infotehnoloogia Kolledž. Rohkem infot leiab siit.

13. mail toimub Nordic Hotel Forumis küberkaitse teemaline seminar „E-Narnia is a fairy tale: The real cyber security competence resides in Estonia“, kus arutluse alla tuleb Eesti küberkaitse kompetents ja koostöövõimalused poliitika kujundamises, hariduses ja IKT sektoris. Haridusministeeriumi infotehnoloogia nõunik Jaak Anton annab ülevaate, kuidas õpetatakse Eestis küberkaitsealaseid teadmisi alusharidusest kõrghariduseni. Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud Olaf Manuel Maennel räägib küberkaitse õppekava rollist IKT kõrghariduses, mida muuhulgas toetab ka Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus IT Akadeemia programmi raames. Lisainfo ürituse kohta leiab siit.

Lisainfo:
Marily Hendrikson
Hariduse Infotehnoloogia SA
IT Akadeemia programmijuht
Tel: 5238494
E-post: marily.hendrikson@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: