IKT Programm aitab kaasa järjekordse ITÖÖ toimumisele

13. märts 2014

14. märtsil mõeldakse noortekeskustes üle Eesti, milline on meie tulevik koos infotehnoloogiaga, ja lastakse fantaasial lennata. Ütlemine, et nii pole võimalik, IT-ööl ei kehti. 

HITSA hallatav IKT Programm paneb samuti juba mitmendat aastat selle projekti toetuseks õla alla. Seekord on sellesse projekti kaasatud 19 noortekeskust üle Eesti. Omavahel ollakse ühenduses erinevate suhtlusvahendite abil ning tegevusi on kõigil huvilistel võimalik jälgida http://www.startit.ee lehe vahendusel.
 IT-ööd juhitakse IT Kolledži stuudiost, kus tehakse reaalajas lülitusi osalevatesse keskustesse. Kogu õhtu ja öö kestvate tegevuste mõte on näidata noortele seoseid infotehnoloogia ja teiste eluvaldkondade vahel, kummutada müüte IT keerukuse kohta. Töötubade ja koolituste käigu saadakse uusi oskusi ja kogemusi. 
  
IKT programmijuht Karin Kuldmets ütleb selle kohta nii: "üks eesmärkidest on potentsiaalsete IKT- tudengite õppima meelitamine nii Eestist kui väljastpoolt. „Sel aastal on fookus suunatud meie oma noore kaasamisele, nende huvi äratamisele IKT-õppe vastu. Viimased uuringud näitavad selgelt, et IKT-haridusega spetsialiste on tööturul üha rohkem vaja." 
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) projektijuht Doris Põld on IT-öö korraldamise ja juhtimisega tegelenud algusest, 2011. aastast saati. Nii teabki ta kinnitada, et IT-ööle ei tule ainult ja ainult infotehnoloogiast eriliselt huvitunud noored, vaid ennekõike noortekeskuste alalised külastajad. „Nendeni jõuab info kõige paremini ja nad võtavad sõbrad kaasa. IT-ööl osaleja keskmine vanus on 14 kuni 17 eluaastat. Me tahamegi jõuda noorteni, kes ei ole seni näinud IT-s oma tulevikku. Soovime näidata, kuidas infotehnoloogia hakkab nende elu mõjutama,“ lausus Doris Põld.

IT-öö korraldajaks on ITL koostöös MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega. IT-öö on üks osa Euroopa Komisjoni üle-euroopalisest kampaaniast „E-oskused tööelus 2014“.
 
Lugege  täispikka artiklit Koolielust või meie FB-st. 
Lisa kommentaar

Email again: