IT Akadeemia kuulutab välja esimesed 40 Eesti IT kõrghariduse saadikut

06. mai 2014

IT Akadeemia avalikustab täna, 06.mail 40 stipendiaadi nimed, kes sõidavad juulikuus Eestit esindama Nizzas toimuvasse Euroopa Innovatiooniakadeemiasse (EIA).

IT Akadeemia EIA stipendiumite üleandmisel saavad tudengid ülevaate viimastest Eestis tehtud innovatiivsetest IKT lahendustest, tutvuvad külastajatele veel avamata e-Eesti esitluskeskusega ning saavad nõuandeid Euroopa Innovatsiooniakadeemia presidendilt Alar Kolkilt oma ärimudelite paremaks väljatöötamiseks.

 „Eestis on väga tugevad ja motiveeritud IT tudengid, kellele soovime pakkuda õpingute ajal parimat valdkonna oskusteavet ning ametialast arengut toetavat keskkonda,” rääkis IT Akadeemia programmijuht Marily Hendrikson.

Väljavalitud tudengite rolliks saab muuhulgas ka Eesti IT kõrghariduse ja siinsete IT-arenduste tutvustamine rahvusvaheliselt.

IT Akadeemia EIA stipendiumikonkursil osales üle saja soovija ning väljavalituks osutusid 40 parimat neljast Eesti kõrgkoolist. Konkursi võitnud noored läbisid tugeva sõela: stipendiaadid valiti äriidee tutvustamise, inglise keele oskuse ja õpiedukuse põhjal.

 IT Akadeemia on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse hallatav programm, mille eesmärgiks on vähendada IKT sektori tööjõuvajadust kõrgelt kvalifitseeritud IT spetsialistide järele. 2012 aasta sügisel käima lükatud algatuse toel on tänaseks suurenenud vastuvõetute arvud IT Akadeemia õppekavadel 28%. Programmi toel on Tallinna Tehnikaülikooli kui Tartu Ülikooli tööle võetud mitmeid rahvusvaheliselt silmapaistvaid arvutiteaduste õppejõude, tegeletud õppetöö parendamisega, erasektori rahastuse kaasamisega ning IT hariduse rahvusvahelise turundamisega.

Lisainfot vaata: www.itakadeemia.ee ja www.inacademy.eu

Raili Somelar

Turunduse ja kommunikatsiooniosakonna juht

53 440 660 

Lisa kommentaar

Email again: