IT Kolledž ja SMIT sõlmisid koostöökokkuleppe

21. juuni 2016

Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.

SMIT panustab oma töötajate teadmiste kaudu kolledži õppekavade arendamisse, pakub loengutesse erinevaid eriala praktikuid ning aitab korraldada avalikke loenguid. Ühtlasi võimaldab SMIT läbida tudengitel ettevõttes praktikat ja teeb koostööd täiendusõppe valdkonnas.
Koostöökokkuleppe allkirjastasid SMITi juht Merle Küngas ja IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa.

„Praktikute kaasamist õppetöösse hindavad IT Kolledži tudengid väga kõrgelt,“ ütles IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa. „Positiivne on tõdeda, et IT Kolledži koostööpartnerite ring SMITi näol laienes. Tegemist on Eesti riigi jaoks väga olulise asutusega, seda enam et siseturvalisus on prioriteetne valdkond,“ lisas Roosmaa.

SMITi juht Merle Küngas sõnas, et SMITis hallatakse ja arendatakse riigi jaoks olulisi infosüsteeme, mille arengusse panustamine võiks huvi pakkuda ka järgmise põlvkonna noortele. „Soovime tudengite seas nähtavamaks muutuda, sest tarkade ja turvaliste infosüsteemide arendamiseks vajame nutikaid töötajaid,“ lisas Küngas.

SMITis töötab hetkel 20 IT Kolledži vilistlast ja sel aastal on SMITis praktikal kaks IT Kolledži tudengit.

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) pakub Siseministeeriumi haldusalas sidelahendusi ja infosüsteemide haldust ning arendust politseinikele, päästjatele, piirivalvuritele, Häirekeskuse päästekorraldajatele ja Sisekaitseakadeemia õppejõududele. Koostöös partneritega aitab SMIT tagada IT ja sideteenuseid, millest sõltub inimeste turvatunne.

Eesti Infotehnoloogia Kolledž on 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduskõrgkool, mida haldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA). IT Kolledžis saab omandada rakendusliku kõrghariduse õppekavadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus, Infosüsteemide analüüs ja ingliskeelsel õppekaval Cyber Security Engineering (Küberturbe tehnoloogiad). Kokku õpib IT Kolledži päevases, õhtuses ja kaugõppes ligi 800 õppurit. IT Kolledžist on suundunud IT tööjõuturule 879 IT spetsialisti.

FOTOD: www.itcollege.ee/it-kolledz-ja-smit-solmisid-koostookokkuleppe/

Lisainfo:

Merle Varendi, kvaliteedijuht
Eesti Infotehnoloogia Kolledž
Tel 6285 812
Merle.Varendi@itcollege.ee
www.itcollege.ee

Evelin Trink, kommunikatsioonijuht
Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskuse (SMIT)
Tel 5558 4027
Evelin.Trink@smit.ee
www.smit.ee

Lisa kommentaar

Email again: