Eestis toimub Euroopa suurim haridus- ja teadusvõrkude konverents

07. mai 2019

16.-20. juunil 2019 toimub Tallinnas Kultuurikatlas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19. Üritust võõrustab HITSA poolt Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet.

"Konverents toob Tallinnasse ligi 800 IT valdkonna esindajat andmesidevõrkudest, ülikoolidest ja ettevõtetest," rõõmustab HITSA taristu juht Kristina Lillemets. “Sellise konverentsi korraldamine on meile suur au. Lisaks teeb mulle suurt heameelt, et esinemiskutse võttis vastu rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud küberturvalisuse spetsialist Merike Käo.”

Lisaks Merike Käole on konverentsi peaesinejate seas veel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, E-riigi Akadeemia asutaja ja valdkonnajuht Linnar Viik ning UbuntuNet’i asutaja ja tegevjuht Tusu Tusubira.

Konverentsi tänavune teema “Forging Digital Societies” lähtub tõdemusest, et arvutivõrkude toel saab luua ja arendada digitaalseid kogukondi. 21 sessiooni kestel käsitlevad eksperdid turvalisusstrateegiaid, riiklikke IKT poliitikaid ning kogukondade rolli nende kujundamisel.

TNC19 ettekanded kantakse veebis üle. Otseülekandeid näeb aadressil tnc19.geant.org

TNC 19 programm

Iga-aastane Euroopa teadus- ja haridusvõrkude konverents toimub tänavu 35. korda. Möödunud aastal Norras Trondheimis toimunud üritusest võttis osa 780 osalejat 73 maailma riigist. Iga aastaga on osalejate arv tõusnud.

Lisainfo:
Kristina Lillemets, taristu juht
tel +372 50 66 985
kristina.lillemets@hitsa.ee

Eva Toome, kommunikatsioonijuht
tel +372 55 11 669
eva.toome@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: