Koolid ja lasteaiad saavad ligi 300 000 eurot toetust tehnoloogiaharidusele

28. veebruar 2020

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) avab 2020. aasta ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru. Juba seitsmendat korda korraldatava taotlusvooru raames saavad kõik koolid ja lasteaiad taotleda toetust tehnoloogiaõppeks vajalike seadmete, sh robootikakomplektide, 3D printerite ning programmeeritavate droonide soetamiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märts.

“Tehnoloogia kuulub meie igapäevaellu ja on oluline anda õpilastele võimalus arendada varakult nii probleemide lahendamise oskust kui ka tehnilist taipu,” ütles HITSA ProgeTiigri programmijuht Kristi Salum.

Möödunud, 2019. aastal korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvoorus said toetust 89 kooli ning 96 lasteaeda kokku 290 000 euro eest. Tänavugi läheb jagamisele ligi 300 000 eurot.

“Koolid ja lasteaiad saavad ise valida sobivad seadmed, mille abil robootikat, programmeerimist, 3D modelleerimist jms õppida. Enne seda on vaja hoolega läbi mõelda ja arutada, missugused vahendid on vajalikud, et võimalikult suur osa õpilastest neist kasu saaksid,” lisas Kristi Salum. “Et toetada neid, kellel kasutamise osas veel kogemused väiksed või puuduvad, pakume esmakordselt toetust taotlevatele asutustele veebikoolitust. Kõik ikka selleks, et vahendid leiaksid tee õppetegevusse, et laste tehnoloogilist kirjaoskust arendada.”

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märts kell 17. Tutvu taotlemise tingimustega

Veebiseminar: 
Seadmete taotlusvooru rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

HITSA ProgeTiigri programmi eesmärk on tõsta õppijate tehnoloogilist kirjaoskust ja digipädevusi. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.
 
Hariduse Infotehnoloogia SA on riigi, ülikoolide ja IT ettevõtete koostöös loodud sihtasutus, mis toetab tehnoloogiaoskuste tarka kasutamist õppetöös.Kontakt:
Kristi Salum
HITSA ProgeTiigri programmijuht
kristi.salum@hitsa.ee
+372 628 5891

Lisa kommentaar

Email again: