Koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

17. august 2019

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele. Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuendamist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.

„Kiire internetiühendus ning digiajastu ja e-riigi vajadustele ja nõuetele vastav kooli IT-võrk on olulisemaid tehnilisi eeldusi digitaalse õppevara kasutamiseks õppimises ja õpetamises,“ sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Eelmisel kolmel aastal renoveeriti 154 kooli sisevõrgud, järgmise nelja aasta jooksul renoveerime ülejäänud Eesti koolide võrgud. 2022. aasta lõpuks on kõikidel Eesti üldharidus- ja kutsekoolidel nüüdisaegsed võrgulahendused,“ lisas Reps.

Renoveerimine on jagatud kahte etappi: sel ja järgmisel aastal rajatakse või uuendatakse kokku 164 üldharidus- ja kutsekooli võrgud, aastatel 2021-2022 renoveeritakse kõikide ülejäänud jätkusuutliku taristuga Eesti koolide võrgud. Toetus on jätk juba 2016. aastal alanud koolide IT-taristute kaasajastamisele.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus võtab esimesse etappi kuuluvate koolidega ühendust. 

Toetust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Lisainfo

Lisa kommentaar

Email again: