Kutsume koole ja lasteaedasid tähistama turvalise interneti päeva

21. jaanuar 2017

2017. aastal tähistatakse rahvusvahelist turvalise interneti päeva 7. veebruaril. Kutsume teie kooli/lasteaeda seda päeva tähistama ning veebruarikuu teisel ja/või kolmandal nädalal interneti ja nutiseadmete kasutamise kui ka ohutuse temaatikat käsitlema.

Eelmisel aastal jagasime koolidega sarnast üleskutset. Rõõm oli tõdeda, et paljud koolid üle Eesti tähistasid õpilaste ja õpetajatega turvalise interneti päeva, sh mõned koolid tegid seda esimest korda. Näiteks viidi õpilastega läbi temaatilisi ainetunde, korraldati erinevaid kampaaniaid, teadmisi testiti viktoriinides, viidi läbi arutelusid, vaadati filme, kutsuti erinevaid spetsialiste koolidesse oma tööst rääkima, samuti viisid vanemate klasside õpilased läbi temaatilisi teavitustegevusi noorematega jne.

Kahe nädala jooksul osales erinevates tegevustes ligikaudu 9600 õpilast! Suur tänu teile. Sellel aastal loodame tähistada turvalise interneti päeva veelgi võimsamalt ning kaasata veelgi enam lapsi ja noori.

Palume teil teada anda, mida vahvat teie koolis selle päeva või nädalate raames teha plaanitakse Targalt Internetis veebilehel. Ürituse juurde palume märkida, millise üritusega on tegemist, nt töötuba, ainetund, arutelu, viktoriin, ning kas tegemist on nö avatud üritusega, kuhu oodatakse piirkonna inimesi osalema või kinnise üritusega, näiteks töötuba teatud klassile. Inspiratsiooni saab siit.

Kõik, kes oma üritustest on teada andnud, kantakse Eesti kaardile. Kaart avaldatakse Targalt Internetis veebilehel ning haridusportaalis Koolielu. Samuti avaldatakse ürituste kokkuvõte veebilehel www.betterinternetforkids.eu.

Ootame teie lühiülevaadet plaanitud üritustest kuni 03.02.2017.
Kõik osalenud koolid saavad tunnustuse ja tunnistuse ning lisaks loositakse osalenud koolide vahel välja Targalt internetis koolitused.

Head turvalise interneti päeva planeerimist!
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ja Targalt Internetis meeskond

Lisainfo:
Kerli Valner
kerli@lastekaitseliit.ee

Targalt internetis teavitustöö juht
MTÜ Lastekaitse Liit

Lisa kommentaar

Email again: