Lapsed avastavad NutiLaagris infotehnoloogiamaailma

11. august 2014

Täna, 11. augustil 2014 avab Kääriku Spordikeskuses uksed NutiLaager, kus 40 last veedavad 5 päeva programmeerides. Osalejad on vanuses 9-14-aastat ning neist 12 on tüdrukud. Laagris on koos nii lapsed, kes on varem programmeerimisega tegelenud kui ka need, kes seda maailma alles avastavad.

Kääriku NutiLaagris keskendutaks robootikale ja programmeerimisele, viimast õpetatakse programmeerimiskeele Scratch abil. Üheskoos proovitakse, kuidas käib mobiiliäppide programmeerimine, samuti tehakse tutvust Kodu Game Lab programmiga, kus visuaalse programmeerimiskeele abil  loovad lapsed arvutimängu maailma. Robootikatundides ehitatakse LEGO Sumo-robotit, mille ehitamiseks ja juhtimiseks korraldatakse nii Eesti tasemel kui ka rahvusvaheliselt erinevaid võistlusi. Lisaks infotehnoloogilistele oskustele pannakse laagris rõhku suhtlemis- ja eneseväljendusoskuste arendamisele, puudu ei jää ka mängulisemast osast.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus toetab NutiLaagrit läbi IKT programmi. „Meie eesmärk on äratada lastes huvi infotehnoloogia vastu. Miks mitte teha seda läbi praktiliste ülesannete, jagades lastele teadmisi robootika ja programmeerimise vallas,“ ütles programmijuht Karin Kuldmets. Euroopa Regionaalarengufondist rahastatava IKT programmi eesmärkideks on tõsta IKT valdkonna õppekvaliteeti kõrghariduses ning suunata tööjõuturule järjest enam kvalifitseeritud spetsialiste. Vaata Maailma sihtasutusega teeb HITSA koostööd juba teist aastat, toetades noortele suunatud teavitustegevusi. „See on üks võimalus tagada noorte juurdekasvu nii prioriteetses valdkonnas nagu seda on IKT. IKT programmi esimesteks tulemusteks võib pidada suurenenud huvi ülikoolides info- ja kommunikatsioonitehnoloogia suunal, kus konkurents ühele kohale järjest suureneb,“ lisas Kuldmets.

IT-hariduse edendamist toetab HITSA ka muude tegevustega, nendega saab lähemalt tutvuda HITSA kodulehel.    

Lisainfot NutiLaagri kohta leiab siit.

Ürituse korraldajaks on Vaata Maailma sihtasutus.


Laagri esimesel päeval oli teemaks robootika. Foto: Vaata Maailma sihtasutus


Lisa kommentaar

Email again: