Ameerika haridusasjatundja Marc Tucker hindas kõrgelt Eesti kogemust

16. detsember 2019

HITSAt külastas 16. detsembril USA NCEE (National Center on Education and the Economy) emeriitpresident Marc Tucker, kes koos kolleegidega oli Eestis visiidil, et tutvuda lähemalt siinse haridussüsteemiga.

HITSA nutiklassis toimunud kohtumisel ütles Marc Tucker, et talle, kes ta on haridustehnoloogia arenguid jälginud juba 80-ndate algusest peale, on seni Eestis tehtu väga muljetavaldav. Õpetajate ja haridustehnoloogide võrgustike kaudu on siin leitud pehme viis, kuidas ka autonoomsete koolidega haridussüsteemis saab toetada tarka tehnoloogiakasutust.

HITSA juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan: "Sellised kohtumised kõrgetasemeliste külalistega kinnitavad, et oleme Eestis teinud palju asju õigesti. Eestis on suudetud targal viisil kombineerida rohujuuretasandi ettevõtlikkust, õpetajate entusiasmi ning ülikoolide arenduspotentsiaali. Meie edu märksõnadeks on koostöö ja avatus. Mul on hea meel, et Hariduse Infotehnoloogia SA on olnud võimalus olla selleks avatud koostööplatvormiks, kelle eestvedamisel on paljud head ideed koolidesse jõudnud."

HITSAs tutvustati Marc Tuckerile Eesti digihariduse kõrval ka uut gümnaasiumi informaatika õppekava ning selle esimesi piloteerimistulemusi. Külalised leidsid, et see kogemus võiks huvi pakkuda ka laiemalt.

HITSAs toimunud kohtumisel tutvustasid Eesti digiharidust lisaks Heli Aru Chabilan'le ka 
juhatuse liige Margus Püüa ning Mart Laanpere Tallinna ülikoolist.
Lisa kommentaar

Email again: