Meeldetuletus! Alates 1. juulist suletakse veebimajutusteenused HAVIKE ja NW

27. juuni 2018

Alates 1. juulist 2018 sulgeb HITSA veebimajutusteenuse nw.eenet.ee ja hariduse virtuaalkeskkonna havike.eenet.ee, mida kasutab ligi 350 õppeasutust üle Eesti. Tuletame meelde, et kõik antud teenuste kasutajad peavad oma veebilehtedele uue majutusteenuse pakkuja leidma!

HAVIKE on EENeti loodud virtuaalne serverikeskkond, mis pakub kasutajatele lihtsalt paigaldatavaid veebitarkvarasid. NW on kodulehe ja veebimajutusteenus nii haridus-, teadus- kui ka kultuuriasutustele. Teenuseid kasutab kokku ligi 600 asutust, sh 350 kooli.

Veebimajutusteenused suletakse, sest senini kasutuses olnud platvormid on tehniliselt vananenud. „Ligi kümme aastat vanad keskkonnad on tehniliste võimaluste tõttu ajale jalgu jäämas. Seal ei saa serveriloogika tõttu kaasaegsemaid krüpto- või sertifikaatide tehnoloogiaid rakendada, mistõttu pole need teenused enam pikas perspektiivis jätkusuutlikud,“ selgitas EENeti kasutajatoe osakonna juhataja Ave Ploomipuu.

Kõik asutused, kes on seni neid teenuseid kasutanud, peavad hiljemalt 1. juuliks 2018 oma veebilehtedele uue majutusteenuse pakkuja leidma. Veebikodusid ja nende peal olevaid rakendusi automaatselt ümber ei tõsteta, iga veebilehe administraator peab tehniliste toimingute eest ise hoolt kandma.  

„Juhime asutuste tähelepanu ka sellele, et veebide ümber tõstmine on küllaltki ajamahukas. Et vältida ootamatusi uue õppeaasta alguses, soovitame uue veebimajutusteenuse pakkuja leidmise ja veebide uude kohta üleviimisega teha algust juba enne selle õppeaasta lõppu,“ lisas Ploomipuu.

Kõikide lisaküsimustega palume pöördud eenet@eenet.ee.

HITSA pakub edaspidi haridusasutuste veebilehtede majutamiseks koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga koolidele mõeldud veebiplatvormi teenust, millest saab lähemalt lugeda HITSA kodulehelt: https://www.hitsa.ee/teenused/haridusasutuste-veebilehtede-platvorm. Lisaks on võimalik valida mitmete kodu- ja välismaiste veebimajutuse teenusepakkujate vahel.

Lisainfo õppematerjalide majutamise kohta:

  • kui õppematerjal on fail, siis palume need lisada e-Koolikotti (e-Koolikoti registreeritud kasutajana);
  • kelle õppematerjal on veebikujuline (õppematerjal on veebilehtedena kooli lehtede hulgas) ja seega seoses HAVIKEse sulgemisega vajab veeb uut majutust, siis parimad teenusepakkujad leiab registripidajate hulgast https://www.internet.ee/registripidajad/akrediteeritud-registripidajad;
  • kui õppematerjal on olnud lihtsalt kooli lehele välja toodud lingina veebilehelt, mis kuulub kellelegi kolmandale, mitte koolile ega selle õpetaja(te)le, siis palume õppematerjali lingi lisada e-Koolikotti.

Lisa kommentaar

Email again: