HITSA õpilastööde konkursi auhinnafond on üle 9000€

27. jaanuar 2016

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab õpilaskonkursi „Maailmariik Eesti“, et õhutada noori arvuti või nutivahendi abil loodud töödega välja pakkuma ideid, kuidas Eesti võiks maailmas veelgi paremini silma paista. Konkursi auhinnafond on üle 9000 euro, lisaks tunnustatakse eripreemiaga kooli, kust laekub kõige enam töid. Tähtaeg on 29. veebruar 2016!

Konkursi eesmärk on anda õppijatele võimalus rakendada põnevaid uuenduslikke ideid ja arendada seeläbi tehnoloogiliste vahendite kasutamise oskust oma huvidest lähtuvalt. Õpetajatele annab see hea võimaluse lõimida konkursitöö ainetundidega ning seeläbi õpilasi motiveerida.
Konkursile on oodatud 5-20aastased noored koos juhendajaga, osaleda saab nii individuaalselt kui ka kuni viieliikmeliste meeskondadena. Töid saab esitada kaheksas kategoorias, oodatud on: digitaalsed õppematerjalid, videofilmid, animatsioonid, tikkimismasinaga loodud käsitööesemed, arvutimängud, mobiiliäpid, elektroonilised muusikapalad või 3D-tehnoloogia tööd.

Osalejatele vägevad auhinnad

Konkursi finaal toimub Tallinnas, Kultuurikatlas 23. aprillil 2016, kus finalistid esitlevad oma töid ning välja kuulutatakse võitjad. Parimaid ootavad vägevad auhinnad: Ozbot (võimas väike robot), Makey-Makey komplekt (seade, millega saab muuta iga suvalise eseme arvutiklahviks), Meet Edison (Lego klotsidega ühilduv programmeeritav robot), Arduino Kit (miniarvuti) ja palju muud huvitavat.

Elusuuruses robot aktiivsele koolile

Konkursil tunnustatakse ka kooli, kust kõige enam konkursitöid laekub. Auhinnaks on uhke elusuuruses Meccano MeccaNoid G15 KS robot, mis reageerib kõnele ja mida saab programmeerida erinevaid käsklusi täitma.
122 sentimeetrisel robotil on hämmastav hääletuvastusvõime ning üle tuhande eelprogrammeeritud lause, mis naerutavad kuulajaid oma vaimukate märkuste ja tabavate kommentaaridega.
Lisa kommentaar

Email again: