Noored omandavad online-laagris liidrioskusi

19. juuni 2020

Järgmisel nädalal algab 2-nädalane noortelaager Hack the Crisis: Youth Leaders, kus oma ala spetsialistid õpetavad huvilistele digitaalse ajastu liidriks olemise põhitõdesid ja oskusi. Laager toimub 25.06-08.07 online-keskkonnas ja osalema on oodatud noored vanuses 17-25 eluaastat. Programmi edukalt läbinutele pakutakse võimaluse tasustatud praktikale.

„Ülikiiresti muutuv digitaalne ajastu sunnib juhte senisest teistmoodi lähenema eestvedamisele ja mentorlusele, samuti aja ja tegevuste planeerimisele. Olukorrad, kus ühes projektis töötavad inimesed asuvad füüsiliselt eri paikades ja kokku saadakse erinevates e-kanalites, on piisav väljakutse. Juhi kasutada on erinevad tööriistad, mis aitavad meeskonna töötamist paremini planeerida. Neid oskusi tahamegi noortele edasi anda,“ ütles Prototroni juht Jana Budkovskaja.

25.06-08.07.2020 toimuvas 2-nädalases laagris Youth Leaders õpetatakse noortele kõik vajalikud oskused, et olla edukas juht digitaalses tulevikus. Osalejad saavad väärtusliku kogemuse meeskonnaga töötamises, mini-projektide korraldamises, rahastuse leidmisel ja ürituste läbiviimises.

Laagri oluline eesmärk on esile tõsta asjaolu, et igas sektoris ja ettevõttes on vaja noori, kes suudaksid olemasolevaid protsesse teistmoodi mõista ja pakkuda alternatiivseid lahendusi.

Laager leiab aset online-keskkonnas, seega saavad selles osaleda kõik huvilised, kel on ligipääs internetile ja nutiseadmele. „Tänu tehnoloogiale on võimalik kaasata talente üleriigiliselt ja üle maailma. Füüsiline asukoht ei ole enam piirav tegur. Laager toimub online platvormil, mis lubab meil korraga töötada väga erinevate kogukondadega. Lasnamäe, Narva ja Kihnu noored saavad siin olla võrdväärsed,“ märkis laagri programmijuht Georgi Sokolov ja lisas, et nii antakse võimalus kõikidele hakkajatele noortele.

Kõik laagri raames käivitatud üritused, algatused, loomingulised ja tehnilised projektid, mis on suunatud kriisi tagajärgede leevendamisele, saavad programmi raames realiseerimistoetuse! Kümme parimat osalejat on oodatud tasustatud praktikale augustis toimuva digitaalse noortehäkatoni Hack the Crisis: Youth Effect korraldamiseks. Noortehäkatonile on osalema oodatud noored vanuses 12-16 aastat. 12.-26. augustil toimuval häkatonil tegelevad noored oma laheda projektiga (tulemuseks võib olla äpp, film, veebisait, konto sotsiaalvõrgustikus või väike teatrietendus), tutvustavad oma loomingut investoritele ning võistlevad rahalise auhinna nimel.

Laagrit korraldavad Prototron rahastu, programmeerimise kool Edukoht ja tehnoloogia huviliste kokkuviiv Tech Heroes Club. Projekti toetab Briti Nõukogu ning koostööpartneriteks löövad kaasa Lasnamäe Noortekeskus, Tartu Ülikooli Teaduskool, Narva Loomeinkubaator OBJEKT, HITSA, Teeviit, Robotex. Sama meeskond on korraldanud Hack the Crisis: Youth online häkatoni, kus osales ligi 200 noori üle Eesti.

Registreerumine
Üritus Facebook’is


Lisainfo
Vladislav Virtonen
vladislav@edukoht.ee


Lisa kommentaar

Email again: