Noorte kriisihäkatoni parimad ideed on selgunud

13. aprill 2020

HITSA koos teiste partneritega lõi kaasa Prototroni korraldatud esimese noorte veebipõhisel häkatoni “Hack The Crisis: Youth” korraldamisel. Ühtekokku otsis kriisilahendusi üle 200 noore vanuses 14-19 aastat. 

Möödunud nädalal peetud häkatoniga otsiti nutikaid lahendusi, leevendamaks koroonaviiruse puhangu mõjusid erinevates eluvaldkondades. "Nägime, et noored muretsevad ennekõike noorte, aga ka täiskasvanute vaimse ja füüsilise tervise pärast. Ei olnudki nii palju probleemide lahendamisele, kuivõrd ennetamisele suunatud lahendused. Olen uhke meie noorte oskuste ja tehtu kõrge taseme üle - nad said kombineerida oma head inglise keelt, esinemisoskust, meeskonnatööd, IT oskusi ning muidugi loovust," sõnas Kristel Rillo Haridus- ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonnast. 

neli parimat ideed

  • Esikoha ning 1000 eurot auhinnaraha pälvis meeskond “Kastisüsteem”, kelle lahendus keskendus liigutatava töökeskkonna loomisele. Munakujuline ja liigutatav töökeskkond lahendab probleemi, kus kodukontoris ja koduõppel on kohati raske keskenduda ja tööle või õppimisele pühenduda.
  • Teise koha ning samuti 1000 eurot auhinnaraha sai meeskond “SportFlex”, kelle loodav äpp võimaldab sõpradega virtuaalselt koos sporti teha ja suhelda. Ka ajal, kus sõpradega ei ole võimalik füüsiliselt kokku saada, on võimalik äpis üksteise sportlikel tegemistel silma peal hoida ja väljakutseid esitada.  
  • Kolmandat ja neljandat kohta jagas ja 500 eurot auhinnaraha sai meeskond “Pole üksi”, kes soovib omavahel läbi telefoni kokku tuua vanemaid inimesi, kes soovivad suhelda omaealistega ja leida uusi sõpru.  
  • Kolmandat ja neljandat kohta jagas ja 500 eurot auhinnaraha sai meeskond “Cowin-19”, mis arendab äppi, kus noored saavad olukorras, kus pole võimalik füüsiliselt kohtuda, üksteisele väljakutseid esitada ja meelt lahutada. 

Ürituse auhinnafondi 3000 eurot panid kokku Swedbank ning Haridus- ja Teadusministeerium, lisaks olid eriauhinnad HITSA, Prototroni, Edukoha ja Latitude59 poolt. Üritusel hoidsid noorte indu üleval nende endi lemmikud - Kristel Aaslaid, Sandra Raju, Lauri Sokk, Jojo Hua ning Põhja-Korea (bändist 5miinust).  

Hack the Crisis: Youth noorte häkatoni korraldusse panustasid Prototron, Haridus- ja Teadusministeerium, HITSA, Startup Estonia, Swedbank, Noored Kooli, Tagasi Kooli, Edukoht, Tech Heroes Club ja Narva Loomeinkubaator OBJEKT. 


Lisa kommentaar

Email again: