Täna avatakse HITSA Nutiklass tutvustamaks tuleviku klassiruumi

18. september 2014

Täna avatakse Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuses HITSA Nutiklass, kus tutvustatakse tuleviku klassiruumi. HITSA Nutiklassis esitletakse erinevaid õppetööks kasutatavaid tehnoloogilisi vahendeid, esmakordselt tutvustakse puutetundlikku pilti kuvavat dataprojektorit.

HITSA Nutiklassi eesmärk on tutvustada haridustöötajatele innovaatilisi õpetamismeetodeid  kaasaegsete tehnoloogiliste seadmete abil. „Tahame näidata õpetajatele erinevaid tehnoloogilisi võimalusi, mida nad juba täna oma klassis kasutada saavad, et iga haridusasutus saaks valida endale sobivad lahendused,“ ütles HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla.

HITSA Nutiklassis tutvustatakse esmakordselt Eestis interaktiivseid dataprojektoreid, mis võimaldavad  kuvada siledale pinnale puutetundlikku pilti. „Sileda pinna peale on võimalik tekitada puutetundlik pinna, mida saab juhtida sõrme või puutepliiatsiga,“ selgitas HITSA Innovatsioonikeskuse koolitusvaldkonna juht Egle Kampus.  „Interaktiivne dataprojektor toetab  aktiivõppe meetodite  laiemat kasutamist koolides.“

Lisaks on klassiruumis nutiseadmetest olemas tahvelarvutid ja nutitelefonid, millede kasutusvõimalusi haridusasutuse õppeprotsessis tutvustatakse. „Tänapäeva õppijad veedavad suure osa päevast oma nutiseadmetes, miks mitte seda õppetöös ära kasutada,“ ütles HITSA Innovatsioonikeskuse sisutootmise valdkonnajuht Inga Kõue. „Tutvustame uudseid rakendusi, et muuta õpetamist interaktiivsemaks ja kaasahaaravamaks.“

Veel saab nutiklassis tutvuda LEGO robootikakomplektidega Mindstorms EV3-ga ja WeDo-ga. „Nende abil saab teretutvust teha programmeerimisega, samuti saab robootikaseadmetega muuta põnevamaks õppetöö, kuna neid saab lõimida erinevatesse ainetundidesse nagu näiteks matemaatika, laulmise ja füüsikaga,“ sõnas ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets.   

HITSA Nutiklass on loodud European Schoolnet Future Classroom Lab põhimõtteid järgides ja on selle võrgustiku liige. HITSA Nutiklassis viiakse edaspidi läbi koolitusi ja seminare.

Nutiklass asub Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ruumides, aadressil Akadeemia tee 21/1.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ülesandeks on IT-hariduse toetamine ja tänapäevase tehnoloogia juurutamine kõikide tasemete haridusasutustes, nende varustamine moodsate infosüsteemidega ning kõrge kvalifikatsiooniga IKT spetsialistide ettevalmistamise tagamine.

Lisainfo:

Triin Kangur
HITSA Innovatsioonikeskus
tel 651 0105
triin.kangur@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: