Parim eTwinningu projekt 2019 sündis Saaremaal

10. juuni 2019

7. juunil tunnustas HITSA aktiivselt rahvusvahelist koostööd teinud õpetajaid ning kuulutas välja parimad eTwinningu projektid. Esikoht läks Kuressaare Vanalinna Kooli õpetajale Ülle Kreosele, kelle õpilased koos noortega teistest riikidest tegid looduseteemalised e-raamatud.

eTwinningu projektivõistlusel said osaleda sel 2018. ja 2019. aastal läbi viidud projektid, kokku kandideeris konkursil 39 tööd. Esikoha pälvis Kuressaare Vanalinna Kooli õpetaja Ülle Kreos loodusteemalise projektiga „Taimed meie ümber“ (Plants around us).

Võiduprojektis osales kokku üheksa kooli viiest erinevast riigist. Õpilased kirjeldasid taimi, mida kasutatakse meditsiinis ravim- või kokanduses maitsetaimena. Kokku valmis kolm e-raamatut rohkem kui 100 taime kirjeldusega. „Kõige toredam oli projekti juures see, et sain õpetajana innustust ning lapsed tahavad juba uusi eTwinningu projekte teha,“ sõnas Kreos.

Teise koha saavutas projekt „Matemaatika on lõbus“ (Math is fun), mille juhendajaks on õpetaja Signe Reidla Peetri lasteaed-põhikoolist. Projekti eesmärk oli teha geomeetrilistest kujunditest pilte ning arvutada kujundite pindalad.

Kolmanda koha pälvis Tartu Mart Reiniku Kooli õpetaja Meili Läänemetsa juhendamisel läbi viidud projekt „Tere tulemast käsitöölaadale“ (Welcome to the handicrafts fair). Õpilased valmistasid erinevaid käsitööesemeid; joonistasid, kudusid, voolisid, meisterdasid ning tutvustasid nii, just käsitööd tehes oma rahvakultuuri teiste maade noortele.

Esile tõsteti veel järgmiseid eTwinningu projekte:

  • Parim kolleege kaasav projekt „Let´scelebrate Earth Day together“ (juhendaja õpetaja Olga Lutška Narva Kesklinna Gümnaasiumist).
  • Parim kultuuride mitmekesisuse projekt „Scot-Est Values“ (juhendaja õpetaja Ere Tumm Võru Kreutzwaldi koolist).
  • Parim lasteaia roboprojekt „ICT KDG Treasury“ (juhendaja õpetaja Leila Lehtmets Kose-Uuemõisa lasteaiast).
  • Parima sisuloomega projekt „The story of the bread“ (juhendaja õpetaja Ene Kruzman Kohtla-Järve lasteaiast Tareke).
  • Parim programmi Erasmus+ ja eTwinningu koostööprojekt „Education au Patrimoine via les parcours sante“ (juhendajad õpetajad Kaia Metsaalt, Kadri Kõrre ja Liis Raal-Virks Pärnu Ühisgümnaasiumist).
  • Parim keeleprojekt „So the story goes“ (juhendaja õpetaja Marju Purge Võru Kreutzwaldi koolist).

Projekte hindasid kogenud õpetajad ja eTwinningu eksperdid Meeri Sild, Mari Tõnisson, Ingrid Maadvere, Varje Tipp, Laine Aluoja. Hinnati projektide pedagoogilist uuenduslikkust, projektitöö lõimimine õppekavaga, suhtlemist ja infovahetust partnerkooliga, koostööd partnerkoolide vahel, aga ka tehnoloogia kasutamist ning projekti tulemusi ja mõju.

eTwinning on rahvusvaheline koostööprogramm koolidele, mis annab õpetajatele võimaluse üksteiselt õppida ja häid kogemusi jagada ning õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides osaleda. eTwinningu võrgustikku kuulub 680 000 õpetajat 44 riigist, Eestist on eTwinningusse kaasatud 4440 õpetajat. Koostöö tegemiseks on õpetajatele loodud ühine veebiplatvorm.

Eestis koordineerib eTwinningu programmi Hariduse Infotehnoloogia SA.

Lisainfo:
Laura Vetik
eTwinningu projektijuht
laura.vetik@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: