ProgeTiigri õpilaskonkurss saab avapaugu programmeerimisnädalal

10. oktoober 2014

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud ProgeTiigri õpilaskonkurss „Tuleviku õpperuum 2050!“ saab avapaugu 11.—17. oktoobrini tähistataval üle-euroopalisel CodeWeek programmeerimisnädalal. Üle Eesti on rohkem kui 600 õpilast loonud arvutimänge, roboteid, animatsioone, mobiilseid äppe ning muusikapalasid, mis tulevad esitlemisele 13 maakondlikul kohtumisel.

ProgeTiigri õpilaskonkursil osaleb õpilasi vanuses 5-19 üle Eesti, osalejad on jaotunud 2-5 liikmelistesse gruppidesse. Maakondlikesse voorudesse on end registreerinud üle 200 meeskonna, kus kokku on üle 600 õpilase. Konkursil peavad õpilased looma sellise tuleviku õpperuumi, kus neile endile meeldiks õppida. Töid saab esitada viies kategoorias:  arvutianimatsioon või -mäng, robotid ja tuleviku õpperuum, muusikapala „Koolikell"; 3D graafika, mobiilne äpp.

ProgeTiigri üleriigiline õpilaskonkurss saab alguse üle-euroopalisel programmeerimisnädalal, mil  kõik osalejad tutvustavad oma loovtöid ja saavad näpunäiteid täiustamiseks. „Selle nädala loosungiks võiks olla „Progeda on lahe!“,“ ütles ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. “Seome ProgeTiigri konkursi Code Week´i initsiatiiviga, et toetada sellega Euroopa ühispingutust“.

ProgeTiigri konkursi maakondlikud voorud toimuvad Tartus, Tallinnas, Pärnus, Kohtla-Järvel, Raplas, Haapsalus, Sõmerul, Väätsal, Tõrvas, Põlvas, Kuressaares, Viljandis, Narvas ja Võrus. Maakondlike voorude täpsemad toimumiskohad leiab siit. Õpilaste loovtööde esitlustele on oodatud kõik huvilised!

Maakondlikele voorudele järgneb hindamisperiood kuni novembri lõpuni, seejärel valitakse välja parimad tööd, mis pääsevad 24. jaanuaril 2015 toimuvale finaalüritusele Tallinna Lauluväljakul.

CodeWeek initsiatiivi laiem eesmärk on muuta programmeerimine nähtavamaks, tutvustada oskusi ja tuua motiveeritud inimesed koos õppima.  Tegemist on Neelie Kroes’i noorte nõustajate kohaliku tasandi algatusega, mida toetavad programmeerimis- ja haridusvaldkonna liikumised ning tehnoloogia- ja IT-valdkonna suurettevõtted, nagu näiteks Rovio (Angry Birds), Microsoft, Google, Telefonica, Liberty Global ja Facebook.

Lisainfo:
Mari-Liis Peets
Programmijuht
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
tel 628 5891, 53 031350
e-post mari-liis.peets@hitsa.ee

Lisa kommentaar

Email again: