Selgunud on parimad eTwinningu projektid

20. juuni 2018

Esmaspäeval, 18. juunil tunnustati Tallinnas eTwinningu projektivõistluse parimaid töid ja juhendajaid-õpetajaid.

HITSA innovatsioonikeskuse juhataja ja eTwinningu projektijuht Elo Allemann sõnas kokkutulnuile, et tegelikult võib iga eTwinningus osalenud õpetaja endale tehtu eest aitäh öelda, sest nad on pakkunud õpilastele midagi teistsugust, vaheldust koolitöös. „eTwinning ongi muutunud õpikäsitus,“ meenutas Elo Allemann ühe kogenud koolijuhi sõnu.

Konkursi esikoha pälvis Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kooli eTwinningu projekt „Life is like a rainbow“ („Elu kui vikerkaar“) õpetaja Leila Lehtmetsa juhendamisel. Projektis osalesid 4- kuni 7aastased lapsed. Projekti idee on lihtne: iga vikerkaarevärv seostati kindla valdkonnaga, näiteks punane oli keeleoskus, oranž kunst. Esindatud oli veel matemaatika, sport, mängud, teadus, muusika. „Et laps näeks, et elu on tervik, kuigi selles on palju värve. Üks projektipartner andis valitud valdkonnast ülesande, teised lahendasid. Ülesande mõtlesid lapsed ise välja ja ise lahendasid ka,“ selgitas Leila Lehtmets.

II koha saavutas projekt „Scratch me, if you can!“, juhendaja õpetaja Pille Kaisel Metsküla Algkoolist. Pille Kaisel sõnas auhinda vastu võttes, et selle projekti algne idee pärineb koostööst Tartu Hiie Kooli haridustehnoloogi Mari Tõnissoniga. „Lihvisime esialgset ideed, nüüd on projektis viis partnerit, neli välismaalt,“ ütles Kaisel. Need on samuti väikesed koolid Kreekast, Hispaaniast, Türgist ja Soomest. Projekt seisnes selles, et õpilased, kes olid just alustanud inglise keele õppimist, koostasid ja jutustasid digitaalseid lugusid ScratchJr programmi kasutades. 

III koha pälvis Narva Lasteaia Põngerjas projekt „Small scientists discovering the Earth“ („Väikesed teadlased avastavad Maad“), õpetaja Natalja Varkki. Žürii hinnang: suurepärane õpilaste teadustegevust propageeriv projekt. Kaheksa võrdselt panustavat partnerit. Suurepärane näide koostööst ja Twinspace´i kasutamisest. 

Esile tõsteti veel järgmiseid eTwinningu projekte:
 
- GPS ART, parim õuesõppe projekt. Eve Saare, Pirita Kose Lasteaed.
- Yellow Stars´Stories, parim eTwinning Pluss projrkt. Meili Läänemets, Tartu Mart Reiniku Kool.
- An intresting Practice Day, parim eTwinningu projekt kutsehariduses. Ruth Leping ja Marje Jesjutin, Pärnu Kutsehariduskeskus.
- Creativ Europeans, parim kunstiprojekt. Ingrid Pius, Tartu Hiie Kool.
- My Fatherland – 100!, parim isamaaline projekt. Ere Tumm, Võru Kreutzwaldi Kool.
- RoboMath, parim robootikaprojekt. Triinu Grossmann, Haanja Kool.
 
Projekte hindasid eTwinningu eksperdid Meeri Sild, Mari Tõnisson, Ingrid Maadvere, Varje Tipp, Laine Aluoja. eTwinningu hindamismudeli alusel vaadeldi projektide pedagoogilist uuenduslikkust, õppekava lõimimist erinevates õppeainetes, suhtlemist ja infovahetust partnerkooliga, koostööd partnerkoolide vahel, aga ka tehnoloogia kasutamist ning projekti tulemusi ja mõju.

eTwinning on rahvusvaheline koostöö programm, mis annab õpetajatele suurepärase võimaluse üksteiselt õppida ja omavahel häid kogemusi jagada ning õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides osaleda. Loe lähemalt eTwinningust ja sellest, kuidas koostöövõrgustikuga liituda: http://www.etwinning.net/et/pub/index.htm.

Autor: Madli Leikop

Lisa kommentaar

Email again: