Selgusid EENeti 2015. aasta arvutijoonistusvõistluse tulemused

30. november 2015

Äsja lõppenud Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrgu (EENet) 2015. aasta arvutijoonistuste võistlus oli osavõtjate arvu poolest läbi ajaloo üks edukamaid. Konkursil osales rohkem kui 5000 inimest, kes esitasid žüriile hindamiseks kokku 5691 pilti. Neljas vanusekategoorias võistelnutest oli noorim 5 aastane ja väärikaim 52 aastane.

Koolide lõikes oli osalejaid kõige rohkem Ehte Humanitaargümnaasiumist, järgnesid Saku Gümnaasiumi ja Tartu Aleksander Puškini Kooli usinad digikunstnikud. Pakutud pilditeemadest paelus autoreid enim “Kingitus maailmale”. Väga populaarne oli ka Eesti 2015. aasta linnu – hiireviu – teema, mis tõi võistlusele koguni 499 pilti.                   Rael Kalda (17 a), Gustav Adolfi Gümnaasium
                           "Maailma koristamine algas siit"
Parimad joonistajad selgusid neljas vanuserühmas.
Kuni 10-aastaste seas võitis esikoha Loore Ait Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist võistlustööga “Kuulsad hiireviud” (juhendaja Linda Mägi).
11-13-aastaste seas oli parim Kadrina Keskkooli õpilane Mirjam Mäekivi, kelle pildil uhkeldab lipsustatud hiireviu.
14-18-aastate grupis võitis Rael Kalda (17) Gustav Adolfi Gümnaasiumist, kelle võidupilt oli teemal “Maailma koristamine algas siit”.
Üle 18-aastaste vanuserühmas saavutas esikoha Eilin Taimla (21) Tallinna Ülikoolist pildiga “Leiutajatekülas sündinud”, millel autor kujutab traditsiooniliste peresuhete loomist tänapäevaste digivahenditega.

Parima juhendaja tiitli pälvis Saku Gümnaasiumi õpetaja Eha Kask, kelle õpilaste töid jõudis lõppvõistlusele kõige rohkem. Järgnesid Tiina Saago Põlva Ühisgümnaasiumist ja Valeria Nazarova Narva Keeltelütseumist. Juhendatud piltide arvukuselt juhtis samuti Eha Kask, järgnesid Olga Kravtšenko (Tartu Aleksander Puškini Kool) ja Kristina Toropova (Ehte Humanitaargümnaasium).

„Arvutijoonistusvõistluse eesmärgiks on laste ja noorte loovuse ning arvutikasutusoskuste arendamine. 5000 osalejat on märk sellest, et Eestil on lisaks IT-potentsiaalile tulevikus head eeldused ka digivaldkonnas pädevate kunstnike, kujundajate ja disainerite juurdekasvuks,“ selgitas võistluse žüriiliige, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) taristu juht Kristina Lillemets.
 

Võidutööde näitust ja kõiki teisi võistlusel osalenud pilte saab vaadata veebiaadressil http://joonistaja.eenet.ee

Äsja lõppenud EENeti arvutijoonistuste võistlus toimus HITSA õpilastööde konkursi “Maailmariik Eesti” raames. Konkursi teine osa – digiloovtööde võistlus – on avatud kuni 29. veebruar 2016 ja sinna on oodatud arvutianimatsioonid, -mängud, mobiiliäpid, videofilmid ja muud arvutiga loodud tööd. Osaleda soovijad leiavad rohkem infot aadressilt http://konkurss.hitsa.ee
 

Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse struktuuriüksus, mille eesmärk on tagada teaduse, hariduse ja kultuuri jaoks vajalik infotehnoloogilise taristu areng ja stabiilne toimimine.

Lisainfo:
Anne Märdimäe
EENeti üldosakonna juhataja
Tel 7302110
eenet@eenet.ee

Lisa kommentaar

Email again: