Seminar lapsevanematele: kuidas toetada koduõppel olevat last

15. märts 2020

Pühapäeval, 15. märtsil kell 12 saab HITSA Youtube’i kanalilt vaadata veebiseminari, kus haridustehnoloogid ja nõustajad jagavad nõuandeid, kuidas saavad lapsevanemad toetada koduõppel olevaid lapsi. Veebiseminaril räägivad spetsialistid, milliseid tehnoloogilisi vahendeid kasutada, millistele ohtudele tähelepanu pöörata ehk kuidas last distantsõppes toetada.

“Uues olukorras on kõigil väga palju küsimusi, millele püüamegi vastata,” ütles üks seminaril esinejaid, Pärnu Vanalinna Kooli haridustehnoloog Diana Veskimägi. “Mida teha, kui minu laps ei saa iseseisva õppimisega hakkama? Milliseid suhtluskanaleid kasutada? Kuidas korraldada õppimist, kui lapsel on nutisõltuvus?”

Vaata otse või hiljem järele:Seminar jääb järelvaadatavaks ning sellele lisatakse esimesel võimalusel ka venekeelsed subtiitrid.

“Räägime koduõppe erinevatest külgedest. Kõige tähtsam on praegu koostöö ja mul on olnud suur rõõm näha, kui tihedat koostööd kõik teevad. Õpetajad ja lapsevanemad, riigiasutused ja eraettevõtted. Kõik tahavad aidata. Kõigi jaoks on tähtis, et me sellest katsumusest edukalt läbi tuleksime,” lisas Diana Veskimägi.

Veebiseminari korraldavad koostöös Eesti Haridustehnoloogide Liit, Innove Rajaleidja ja HITSA, sellel annavad nõu Rajaleidja spetsialistid Lea Mardik (Pärnu, Viljandi, Rapla piirkonna juht), Kristin Veltri (õppenõustamisteenuste arenduskeskuse eripedagoogika peaspetsialist) ja Eesti Haridustehnoloogide Liidu esindajad, haridustehnoloogid Diana Veskimägi (Pärnu Vanalinna Kool) ning Ele Sööl (Rakvere Reaalgümnaasium).

Seminari viis ellu Royal Experience, kommunikatsioonipartner oli Miltton New Nordics, tehniline partner Eventech, ülekande striimi ja montaaži teostas Minu Rada OÜ.

Lisainfo:

Õpetajate ja koolijuhtide toetamine e-õppe korraldamisel

HITSA on koondanud vajalikud viited ja abimaterjalid e-koduõppe Korduma kippuvate küsimuste lehele. Lehelt leiab nõuandeid ja koolitus- ning juhendmaterjale, aga ka õppematerjalide kogumikke, mille abil koolid saavad õppetööd korraldada. Lisaks on haridustehnoloogid viinud viimastel päevadel koostöös HITSAga läbi mitmeid uusi koolitusi just vastavalt õpetajatelt saadud tagasisidele.  

Lisa kommentaar

Email again: