Riik toetab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alast teadus- ja arendustegevust Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis kolme miljoni euroga aastas, et soodustada innovaatiliste ja teadmistepõhiste lahenduste loomist ja kasutuselevõttu võimalikult paljudel elualadel.
Selgunud on 2018. aastal IT Akadeemia programmi arendusprojektide taotlusvooru raames toetust saavad projektid. Uutel tehnoloogiatel ja nende rakendamisel põhinevate kursuste väljatöötamiseks saab toetust 16 erinevat projekti viiest Eesti kõrgkoolist. Taotlusvooru kogueelarve on ligi 800 000 eurot.
Täna, 2. märtsil tunnustab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus aktiivsemaid tehnoloogiavaldkonna õpetajaid ning annab ülevaate ProgeTiigri programmi tulemustest ning mõjust meie haridusasutustele. Tehnoloogiaprogramm ProgeTiiger on viie aasta jooksul puudutanud oma tegevustega 85% Eesti koole ning 44% lasteaedu, kokku on sellest kasu saanud üle 630 õppeasutuse.
HITSA avas IT Akadeemia programmi 2018. aasta arendusprojektide taotlusvooru kõrgkoolidele, mille eesmärk on viia tööturul vajalike IKT oskuste õpetamine uuele tasemele ning kaasata õppeprotsessi võimalikult innovaatilisi lahendusi. Toetust saavad taotleda kõik Eesti kõrgkoolid.
HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Weeki raames.
Code Week paneb Eesti programmeerima
07. sept
7.-22. oktoobrini 2017 toimub viies üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis aitab tuua programmeerimise iga huviliseni lihtsal, lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub koole, ettevõtteid jt organisatsioone Code Weeki raames programmeerimisalaseid üritusi korraldama, tehnoloogia töötubade läbiviimiseks saab taotleda ka toetust.
Täna, 24. augustil toimub Rakvere Ametikoolis digitehnoloogia teemaline kutsehariduse seminar „Digimeister 2017: kätelkõnd“, mille fookuses on muutunud õpikäsituse ning digipöörde toetamine kutseõppes. Seminar toob kokku ligi 250 õpetajat üle kogu Eesti.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kuulutab välja hanke põhikooli I ja II kooliastmele (8-13aastastele õpilastele) informaatika digiõpikute loomiseks. Eesmärk on pakkuda senisesse informaatika ainekavasse täiendavad õppeteemad, mis aitaksid õpilastel paremini eluks vajalikke IT-oskusi omandada. Digiõpikud valmivad 2018. aasta kevadel.
Skype ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kuulutavad välja konkursi 2017. aasta Skype’i välisõpingute magistristipendiumile. Sel aastal antakse välja üks stipendiumi summas 8000 eurot, mida saavad taotleda reaalerialade tudengid kõikidest Eesti kõrgkoolidest.
Tänasest, 5. juunist alustab tööd Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) uus juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan.
Täna toimunud HITSA õpilaskonkursi „Mängumaraton“ finaalis selgitati
välja parimad noored mänguloojad. Enim auhinnalisi kohti noppis Peetri Lasteaed-Põhikool Harjumaalt, Tartu Kivilinna Kool ning Türi Põhikool.
Homme, 20. mail selguvad Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursi „Mängumaraton“ võitjad. Konkursile laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, võistlustööde seas on nii mobiilimänge, robotimänge, mälumänge kui ka lauamänge.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) tellitud ja Praxise läbi viidud uuringust selgub, et Eesti üldhariduskoolides on digioskuste õpetamise korraldus ebaühtlane, juhuslik ja ebasüsteemne. Õpilaste digitaalse kirjaoskuse arendamisele aitaksid kaasa riigi selgemad hariduspoliitilised sihid, õpetajate oskuste parandamine ning õpetajate ja õpilaste koostöö.
Tänavusele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursile „Mängumaraton“ laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, enim töid laekus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Parimad mänguloojad selgitatakse välja 20. mail toimuvas finaalis.
2017. aastal toetab HITSA IT Akadeemia programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvooru laekus 400 taotlust lasteaedadest ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Toetust saab 58 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 250 000 eurot.
HITSA juhatuse esimees lahkub ametist
31. märts
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse nõukogu otsustas kutsuda tagasi juhatuse liikme Erki Urva, kes on ametis olnud alates 2011. aasta novembrist.
IT Kolledži 15. sünnipäevapidu algab reedel, 15.05.2015 kell 15:15 piduliku aktusega IT Kolledžis, aadressil Raja 4C, Tallinn. Aktusest toimub otseülekanne IT Kolledži kodulehel www.itcollege.ee.
20. novembril anti üle Eesti Telekommunikatsiooni ja Infotehnoloogia Liidu (ITL) Ustus Aguri nimeline stipendium Tartu Ülikooli informaatika eriala doktorandile Riivo Talvistele. 2014. aasta stipendiaat Riivo Talviste kirjutab doktoritööd teemal „Turvalise ühisarvutuse praktilise rakendamisega seotud usaldusküsimused ja tehniline keerukus.“
Juba kaheteistkümnendat korda kuulutab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse allüksus EENet välja arvutijoonistusvõistluse.
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit austas eile erakorralise ITL-i elutöö preemiaga Eesti side- ja IT-valdkonna üht pikaaegsemat juhtfiguuri Toomas Sõmerat. ITL-i üldkoosolek omistas Sõmerale ka liidu auliikme staatuse.
Täna, 25. aprillil tunnustab Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse e-Õppe Arenduskeskus Eesti parimaid e-kursuseid. E-kursuse kvaliteedimärk antakse tänavu 34 kursusele, mille hulgast valitakse välja ka aasta e-kursus 2013 eraldi kutse- ja kõrghariduses. Kvaliteedimärgiga kinnitatakse e-kursuse väga head taset ning tunnustatakse autorit, kes on saavutanud e-õppe rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi.
Digiajastu ühiskond ja inimesed
24. apr
Täna, 24. aprillil viib John Moravec Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse e-Õppe Arenduskeskuse juhtimisel läbi töötoa pealkirjaga „Knowmad Society“. Seminari eesmärgiks on algatada diskussiooni teemal, milliseid teadmisi ja oskuseid eeldab inimestelt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamine ühiskonnas.
Seoses hariduse ja teaduse IKT valdkonna struktuuride ja juhtimise konsolideerimisega Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM) valitsemisalas annab HTM EENeti kui ettevõtte tervikuna üle Eesti Infotehnoloogia Sihtasutusele (EITSA) ning HTM hallatav riigiasutus Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk (registrikood 70005654) lõpetatakse.
Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse, Tiigrihüppe Sihtasutuse ning Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrgu ühendamisel loodava Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse juhiks valiti Erki Urva. Juhatuse esimehe avalikule konkursile laekus 17 sooviavaldust.