Innovatiivse tehnoloogia kaasabil toimub Tallinn-Bakuu ühiskontsert

19. detsember 2019

20. detsembril 2019 leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Bakuu Muusikaakadeemia ühine kontsert “Connecting Traditions”, mis toimub innovatiivse LoLa tehnoloogia kaasabil korraga Bakuus ja Tallinnas. Tehnoloogia kasutamiseks vajalikku haridus- ja teadusvõrku pakub Eestis HITSA EENet.

Kontserdil tuleb maailmaesiettekandele spetsiaalselt selleks sündmuseks loodud aserbaidžaani helilooja Ilaha Qismat'i uudisteos rahvapillidele: eesti kandlele ja aserbaidžaani tar’ile. Kontserdil esinevad sõnavõttudega kõrged külalised ning musitseerivad reaalajas koos muusikud Bakuus ja Tallinnas.

"See kontsert näitab, kuidas andekad inimesed, tehnoloogia ja võrgustikud saadavad korda suuri asju," ütles HITSA taristu juht Kristina Lillemets. "Meil on väga hea meel, et saame olla osaks sellest suurepärasest, kultuure ühendavast loost."

Tänu Euroopa Liidu idapartnerluse programmile EaPConnect on LoLa tänaseks kasutusele võetud ka idapartnerlusriikides ja Lõuna-Kaukaasias. EaPConnect on loodud eesmärgiga soodustada regionaalset koostööd ning ületada digitaalne lõhe, ehitades võrguteenuseid uuringute ja hariduse tarbeks, laiendades toetushaaret teadusele ja uuringutele ning kunstile ja humanitaarteadustele.

‘Connecting Traditions’ LoLa kontsert Aserbaidžaanis ja Eestis: maailmaesiettekanne
20. detsembril kell 16

LoLa (low latency) on innovaatiline viitevaba heli- ja videoülekandetehnoloogia, mis võimaldab nii sujuvat ülekannet, et erinevates riikides paiknevad muusikud (kuni 5000 km kaugusel) saavad koos reaalajas musitseerida. Eestis aitab koostöös Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiaga LoLa tehnoloogial põhinevaid kontserte ja meistriklasse korraldada HITSA EENet.


Esmakordselt esitleti Eestis innovaatilist LoLa tehnoloogiat 2017. aastal kontserdil, kus musitseerisid koos reaalajas tippmuusikud Tallinnas ja Minskis. Eesti poolel astusid üles EMTA rektor, pianist Ivari Ilja, tšellist Henry-David Varema, džässpianist Kirke Karja ja džässlaulja Laura Põldvere. 

Lisa kommentaar

Email again: