HITSA ja ITL kuulutavad välja konkursi Ustus Aguri stipendiumile

01. oktoober 2018

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit ning Hariduse Infotehnoloogia SA kuulutavad välja konkursi ITL-i Ustus Aguri nimelisele stipendiumile. Doktoriõppe tudengitele mõeldud stipendiumi suurus on 2000 eurot.

Ingel Martin / EAS

ITL-i Ustus Aguri stipendiumi on ette nähtud ühe doktorandi õppe toetamiseks informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonna õppekaval.

„Tehnikateadlane ja informaatik Ustus Agur oli igas mõttes Eesti infoühiskonna teerajaja, kes pani aluse ka Eesti IT-oskusõnavarale,“ selgitas ITL-i tegevjuht Jüri Jõema. „Ustur Aguri nimelise stipendiumiga tunnustab ITL tema silmapaistvat panust Eesti infoühiskonna arengusse.“  

Üks kriteeriume, mille alusel stipendiaat välja valitakse, on doktoritöö teema oodatav mõju infoühiskonna arengule.

Stipendiumitaotlus tuleb esitada hiljemalt 24. oktoobril 2018. Täiendava info taotluse esitamise kohta leiab HITSA kodulehelt.

Stipendiumi annavad ITL ja HITSA välja IT Akadeemia programmi raames. IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kõrghariduse kvaliteedi ja konkurentsivõime tõstmiseks ning valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks. IT Akadeemia programmi koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Lisa kommentaar

Email again: