Koolides ja lasteaedades kasutusel olevad veebimajutusteenused NW ja HAVIKE suletakse

30. aprill 2018

Alates 1. juulist 2018 sulgeb HITSA veebimajutusteenuse nw.eenet.ee ja hariduse virtuaalkeskkonna havike.eenet.ee, mida kasutab ligi 350 õppeasutust üle Eesti.

HAVIKE on EENeti loodud virtuaalne serverikeskkond, mis pakub kasutajatele lihtsalt paigaldatavaid veebitarkvarasid. NW on kodulehe ja veebimajutusteenus nii haridus-, teadus- kui ka kultuuriasutustele. Teenuseid kasutab kokku ligi 600 asutust, sh 350 kooli.

Veebimajutusteenused suletakse, sest senini kasutuses olnud platvormid on tehniliselt vananenud. „Ligi kümme aastat vanad keskkonnad on tehniliste võimaluste tõttu ajale jalgu jäämas. Seal ei saa serveriloogika tõttu kaasaegsemaid krüpto- või sertifikaatide tehnoloogiaid rakendada, mistõttu pole need teenused enam pikas perspektiivis jätkusuutlikud,“ selgitas EENeti kasutajatoe osakonna juhataja Ave Ploomipuu.

Kõik asutused, kes on seni neid teenuseid kasutanud, peavad hiljemalt 1. juuliks 2018 oma veebilehtedele uue majutusteenuse pakkuja leidma. Veebikodusid ja nende peal olevaid rakendusi automaatselt ümber ei tõsteta, iga veebilehe administraator peab tehniliste toimingute eest ise hoolt kandma.

 

„Juhime asutuste tähelepanu ka sellele, et veebide ümber tõstmine on küllaltki ajamahukas. Et vältida ootamatusi uue õppeaasta alguses, soovitame uue veebimajutusteenuse pakkuja leidmise ja veebide uude kohta üleviimisega teha algust juba enne selle õppeaasta lõppu,“ lisas Ploomipuu.

Kõikide lisaküsimustega palume pöördud eenet@eenet.ee.

HITSA pakub edaspidi haridusasutuste veebilehtede majutamiseks koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga koolidele mõeldud veebiplatvormi teenust, millest saab lähemalt lugeda HITSA kodulehelt: https://www.hitsa.ee/teenused/haridusasutuste-veebilehtede-platvorm. Lisaks on võimalik valida mitmete kodu- ja välismaiste veebimajutuse teenusepakkujate vahel.


Lisa kommentaar

Email again: