Eesti õpilased on oodatud digitehnoloogiate konkursile „Ventspilsi IT-väljakutse 2017”

28. september 2017

HITSA kutsub 4.-12. klassi õpilasi osalema esimesel üle-baltilisele konkursil „Ventspilsi IT-väljakutse 2017”, mis paneb proovile noorte teadmised ja oskused digitehnoloogiate kasutamisest. Võistlustulle astuvad noored nii Eestist, Lätist kui ka Leedust. Konkursi esimene voor kestab kuni 20. oktoobrini, finaal toimub 15.-17. novembrini. 

Konkurss aitab arendada noorte teadmisi ja oskusi sellest, kuidas kasutada digitehnoloogiaid probleemolukordade lahendamiseks, meeskonnatöö organiseerimiseks ning loovuse arendamiseks. Rahvusvaheline keskkond annab võimaluse tutvuda uute inimestega ning saada ka rahvusvahelist võistluskogemust. Ülesannete lahendamisel peavad osalejad kasutama erinevaid arvutiprogramme.

Konkursil saab osaleda kolmes erinevas vanuserühmas: 4.-6. klasside, 7.-9. klasside ning 10.-12. klasside arvestuses. Igasse võistkonda kuulub kolm õpilast ning õpetaja või nõustaja.

Konkursi auhinnafond on kokku 10 000 eurot. Rahalise auhinna pälvivad nii parimad õpilased kui ka nende juhendajad!

Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 13. oktoobriks täita osavõtuankeet ning 20. oktoobriks lahendada oma meeskonnaga konkursi kaugvooru ülesanded. Konkursi finaalvooru osalejad selguvad 31. oktoobriks. Finaalvooru pääseb iga riigi kuus parimat võistkonda kolmest vanuserühmast (4.-12. klasside võistkonnad). Konkursi finaal Ventspilsis toimub 15.-17.11.2017. NB! Finaalvooru pääsenud võistkondadele tagatakse majutus ja toitlustus ning hüvitatakse ka sõidukulud Ventspilsi!

Uuri lähemalt, täida ankeet ning asu ülesandeid lahendama:

Konkursi tingimustega saab lähemalt tutvuda siin.

Aita luua konkursile logo!

1. – 12. klassi õpilased on oodatud osalema ka “Ventspilsi IT-väljakutse” logo konkursil. Konkursi raames tuleb osavõtjatel luua logo vektorgraafika, mis kehastaks konkursi olemust – õpilaste kaasamist tehnoloogiate kasutamisse, ning kannaks ühtaegu Ventspilsi identiteeti. Konkursi logo peab olema võimalik kasutada ka edaspidiste konkursside korraldamisel, see peab olema rahvusvaheliselt mõistetav. Logo tuleb esitada 20. oktoobriks elektroonilisel kujul, saates e-posti aadressile itchallenge@ventspils.lv. Üks saadetis võib sisaldada mitut logo versiooni. Konkursi võitja saab rahalise auhinna 400 eurot. Konkursile kaasaelajad ja pöidlahoidjad võivad hääletada oma soosiku poolt ning otsustada, kes pälvib ka lisaks 100euro suuruse rahalise auhinna ning vaatajate sümpaatia tiitli.

Logo konkuri võitja autasustamine toimub “Ventspilsi IT-väljakutse” autasude jagamisel 17. novembril 2017.

Loe logo konkursi tingimustest siin.


2016. aastal sai Lätis väga populaarseks õpilaste tehnoloogiliste oskuste loovat rakendamist edendav uus konkurss “Ventspils IT Challenge”, haarates ühtekokku 1100 osavõtjat. Sel aastal on konkursi haare veelgi laiem, kaasatud on kõik kolm Balti riiki. Konkurssi “Ventspilsi IT-väljakutse 2017” korraldab Ventspilsi Digikeskus koostöös Ventspilsi Kõrgkooli, Ventspilsi linna Haridusvalitsuse ning Ventspilsi õpetajatega. Konkurssi toetab ning abistab ülesannete koostamisel Ventspilsi ettevõte TestDevLab. Lisaks on koostööpartneriteks “Network of innovative informal education for youth (INPUT)” Leedust ja HITSA Eestist.


Lisa kommentaar

Email again: